Atena charakterystyka

Ta pomoc edukacyjna została zatwierdzona przez eksperta!
Materiał pobrano już 431 razy!
Pobierz plik atena_charakterystyka już teraz w jednym z następujących formatów – PDF oraz DOC. W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które wspomogą Cię w nauce wybranego materiału. Postaw na dokładność i rzetelność informacji zamieszczonych na naszej stronie dzięki zweryfikowanym przez eksperta pomocom edukacyjnym! Masz pytanie? My mamy odpowiedź!
  • Tylko zweryfikowane pomoce edukacyjne
  • Wszystkie materiały są aktualne
  • Błyskawiczne, nielimitowane oraz natychmiastowe pobieranie
  • Dowolny oraz nielimitowany użytek własny

Atena była mądra, inteligentną boginią. Cieszyła się szacunkiem bogów. Była surowa i niedostępna. Zajmowała się wszystkim. Wynalazła mnóstwo. W wolnych chwilach Atena lubiła tkać i wyszywać. Ona to podarowała kobietom igłę, kądziel i wrzeciono. Spod jej rąk wychodziły najcudowniejsze tkaniny i hafty.Atena jest jedna z dwunastu głównych bogów olimpijskich, patronka Aten i Sparty, córka Zeusa. Przedstawiana jest zazwyczaj w pełnej zbroi albo w długiej, Atena – jedno z ważniejszych greckich bóstw. Według mitu miała wyskoczyć z głowy Zeusa (bóg nie mógł znieść dotkliwego bólu głowy, więc kazał ją sobie. Bogini była piękną kobietą. Miała oczy w odcieniu błękitno-siwym. Zawsze nosiła na sobie rycerską zbroję, ponieważ to w jej gestii było rozstrzyganie losów.

Atena bogini atrybuty

Z pewnością znasz już nie jednego z nich i kojarzysz tak charakterystyczne postacie jak: Afrodyta, Apollo, Hades, Atena czy Dionizos – bogowie greccy to. Hera – córka Kronosa i Rei, żona Zeusa. Bogini niebios i płodności, opiekunka rodziny, małżeństwa i piękna. Opiekunka macierzyństwa i królowa. 1.Dane osobowe : Urodziła się z głowy Zeusa. Córka Zeua i Metydy. 2.Wygląd cechy szczególne : Była patronką słusznej wojny,bogini pokoju i uosobienie mądrości. Atenie przypisuje się wiele cech i ról. Była boginią mądrości. Niezwykle inteligentna (wynalazła np. narzędzia do używania w rolnictwie, dzięki czemu plony były. Atena – grecka bogini mądrości, tkactwa, rzemiosła i wojny sprawiedliwej. Była jedyną córką Zeusa i jego pierwszej żony, Metis (także Metydy).

Atena wygląd

Atena ? Proszę o krótka charakterystykę Ateny ( cechy charakteru,wygląd i najważniejsze wydarzenia ) Dobra odpowiedź -będzie naj !W latach 465-456 Fidiasz stworzył posąg z brązu przedstawiający Atenę Polias (Promachos), przeznaczoną dla Akropolu. Jej wygląd można zrekonstruować z monet. Przedstawiana jest zazwyczaj w pełnej zbroi albo w długiej, sięgającej do stóp sukni. Jej ulubionym drzewem była oliwka (według legendy pierwsze drzewo wyrosło. Bogini była piękną kobietą. Miała oczy w odcieniu błękitno-siwym. Zawsze nosiła na sobie rycerską zbroję, ponieważ to w jej gestii było rozstrzyganie losów. Atena grecka bogini mądrości, sztuki, wojny sprawiedliwej oraz opiekuna miast Aten i Sparty. Atena urodziła się w nietypowych.

Atena prezentacja

Z otwartej głowy Zeusa wyskoczyła kobieta w pełnej zbroi, z okrzykiem bojowym, potrząsając włócznią. Tak narodziła się Atena – bogini mądrości i wojny (obronnej). ATENY- PAŃSTWO WOLNYCH OBYWATELI Najbardziej znanym greckim polis są Ateny. Na początku Ateńczycy stosowali się. Prezentacja na temat: „ATENY I SPARTA.Atena ( gr. Ἀθήνη Athene lub Ἀθηναίη Athenaie) – w mitologii greckiej bogini mądrości, sztuki, wojny sprawiedliwej oraz opiekunka miast, m.in.Prezentacja na temat: „Ateny i Sparta – największe polis greckie. Atenai – miasto bogini Ateny) były jedną z największych i najpotężniejszych polis, Będe opisywać Atenę , bogini mądrości oraz sztuki wojennej .Atena była opiekunką miast np .Aten i Sparty. Jej atrybutami były: miecz, sowa,

Afrodyta charakterystyka

Dowiedz się jak jest przedstawiana Afrodyta, jakie jest jej. Powyższy opis narodzin Afrodyty został nam przekazany przez Hezjoda.W panteonie greckim Afrodyta reprezentuje, jak to ujmuje Vinciane Pirenne-Delforge, „całą niejasność kobiecości”: uwodzicielski urok, pragnienie spłodzenia. Afrodyta ( gr. Ἀφροδίτη Aphrodite) – w mitologii greckiej bogini miłości , piękna, kwiatów, pożądania i płodności. Najbardziej urodziwa z bogiń antycznych. Afrodyta (Wenus) – najpiękniejsza grecka bogini, patronka miłości. Wyłoniła się z morskiej piany u wybrzeży Cypru. Porusza się rydwanem zaprzężonym w. AFRODYTA – w mitologii greckiej bogini piękna, kwiatów, miłości, pożądania i płodności. Najbardziej urodziwa z bogiń antycznych mitów. Według.