Opracowanie antygona

Ta pomoc edukacyjna została zatwierdzona przez eksperta!
Materiał pobrano już 652 razy!
Pobierz plik opracowanie_antygona już teraz w jednym z następujących formatów – PDF oraz DOC. W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które wspomogą Cię w nauce wybranego materiału. Postaw na dokładność i rzetelność informacji zamieszczonych na naszej stronie dzięki zweryfikowanym przez eksperta pomocom edukacyjnym! Masz pytanie? My mamy odpowiedź!
  • Tylko zweryfikowane pomoce edukacyjne
  • Wszystkie materiały są aktualne
  • Błyskawiczne, nielimitowane oraz natychmiastowe pobieranie
  • Dowolny oraz nielimitowany użytek własny

Antygona – opracowanie, Sofokles – Antygona – streszczenie, opracowanie.Oznacza utwór, w którym dochodzi do konfliktu (zderzenia) dwu sprzecznych, ale równorzędnych racji. Bohater postawiony przed koniecznością wyboru pomiędzy nimi. Antygona – opracowanie krótkie. „Antygona” przykładem tragedii klasycznej. Antygonę cechuje wielka odwaga i determinacja w obronie wyznawanych. Antygona, siostra Polinejkesa i Eteoklesa, którzy stoczyli bratobójczą walkę o tron, łamie zakaz aktualnego władcy Teb, Kreona, i dokonuje symbolicznego. Sofokles Antygona – opracowanie · Autor zaczerpnął fabułę z mitologii. · Osią utworu jest konflikt tragiczny między Kreonem (królem reprezentującym racje państwa).

Król Edyp opracowanie

Król Edyp Opracowanie Utwór powstał w V wieku przed naszą erą w starożytnej Grecji. Źródłem treści dramatu jest mit o Labdakidach,„Król Edyp” jest jedną z. Nadmienia, że właśnie posłał już Kreona do wyroczni delfickiej z pytaniem o przyczynę gniewu bogów. W tym samym momencie nadchodzi Kreon. Wyrocznia głosi, że. Tak jak komizm czy groteska jest kategorią estetyczną, określa rodzaj dzieła. Polega na umiejscowieniu bohaterów w sytuacji konfliktu tragicznego, w starciu. O ścisłym powiązaniu z mitem świadczą też występujące w tragedii postacie: Edyp, Kreon, Tyrezjasz, Jokasta, Posłaniec z Koryntu, stary Sługa Lajosa. Król Edyp. Król Edyp, Sofokles – opracowanie, interpretacja, bohaterowie, motywy. Geneza. „Król Edyp” to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa.

Antygona streszczenie szczegółowe

Streszczenie Antygony. Streszczenie wydarzeń w Antygonie pokazuje, że od chwili wydania zakazu przez Kreona następuje seria tragicznych wypadków. Kreon wydaje. Antygona. Sofokles opracowanie i streszczenie utworu pod red. M. Haze. ANTYGONA W PIGUŁCE. Antygona jest jedną z zachowanych tragedii Sofoklesa.Antygona chce sprzeciwić się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata Polinejkesa uznanego za zdrajcę kraju Twierdzi że według prawa bogów.PROLOG W prologu, czyli części otwierającej tragedię grecką dowiadujemy się o akcji utworu. Ma ona miejsce w Tebach, gdzie panuje Kreon.Antygona” – streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie. Kreon zakazał grzebania zwłok Polinejkesa – brata Antygony i Ismeny.

Antygona charakterystyka

Te „niekobiece” cechy Antygony uczyniły jej nietypowe zachowanie prawdopodobnym. Normalna, zrozumiała i typowo kobieca jest w tym przypadku Ismena, która nie. Bohaterka dramatu to młoda i piękna kobieta. Charakteryzowała się ogromną odwagą, uporem oraz wiarą w swoje ideały. Gdy jeden z jej braci, Polinejkes, poniósł. Antygona – charakterystyka. Antygona jest tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa. Pochodzi z rodu Labdakidów, na którym ciążyła klątwa bogów. Antygona wzbudza. Antygona jest główną i tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa. Jest ona córką Edypa i Jokasty, z rodu Labdajkidów. Bohaterka ma jedną siostrę, Ismenę oraz dwóch. Charakterystyka Antygony. Główna bohaterka dramatu Sofoklesa córka Edypa, mieszkająca wraz z siostrą na dworze wuja Kreona siostra Ismeny,

Antygona

„Antygona” jest antyczną tragedią napisaną przez Sofoklesa około 440 roku p.n.e. należącą do kanonu literatury światowej. Akcja tragedii rozgrywa się w. KRÓL EDYP EDYP W KOLONIE ANTYGONA Sofokles. od. Super Sprzedawcy. 30,00 zł. z kurierem. 36,99 zł z dostawą. kup do 11:00 – dostawa w poniedziałek.Antygona. Sofokles. O utworze. Akcja utworu rozgrywa się, zgodnie z wymogami trzech jedności klasycznych w ciągu 24 godzin, przed pałacem królewskim w. Streszczenie Antygony – dramatu antycznego Sofoklesa. Antygona mimo zakazu króla – Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.”Antygona” Sofoklesa to idealna lektura dla uczniów szkoły średniej i wszystkich miłośników literatury antycznej. „Antygona” oparta jest na mitach o tebańskim.